Spotkania informacyjne dla studentów Akademia Study in Wrocław

Data: 19.10.2022 Kategoria: Studenci

ok-grafika_akademia_study_in_wroclaw_1.png

Drodzy Studenci zagraniczni!

Już w przyszłym tygodniu rozpoczną się pierwsze spotkania w ramach Akademii Study in Wroclaw 2022.

Szczególnie polecamy spotkanie na temat legalizacji pobytu – wiemy że nie wszyscy mogli uczestniczyć w spotkaniach organizowanych przez punkt Wro Migrant.

Co to jest Akademia Study in Wrocław?

Jest to coroczne wydarzenie organizowane przez miejski projekt Study in Wroclaw dla studentów, którzy w obecnym roku akademickim rozpoczęli studia na uczelniach wrocławskich, choć zapraszamy też studentów innych lat i słuchaczy kursów językowych.

Dowiecie się między innymi :

• jak fantastyczne jest miasto, które wybraliście na miejsce swoich studiów,
  • jak sprawnie się po nim poruszać, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo,
  • jak szukać pracy,
  • co to jest NFZ, PESEL, jak złożyć dokumenty na czasowy pobyt...
  • i wiele więcej ważnych rzeczy.

Pierwsze trzy spotkania będą prowadzone w języku polskim. Czwarte spotkanie jest dedykowane studentom anglojęzycznym.

Wydarzenie będzie odbywać się stacjonarnie,a poprowadzą je eksperci na co dzień zajmujący się problemami cudzoziemców we Wrocławiu.

W tym roku będą kontynuowane zajęcia w języku angielskim, czwarte spotkanie będzie dedykowane studentom kierunków anglojęzycznych. Pierwsze trzy spotkania zostaną poprowadzone w języku polskim (z możliwością zadawania pytań w języku ukraińskim, rosyjskim lub angielskim).

Harmonogram:

1. 27 października (czwartek) 16.00 -18.00. Temat: Wrocław - studenckie miasto (POL)
  2. 28 listopada (piątek) 16.00 -18.00- I cześć: 16.00 -16.45. Temat: Jak zadbać o bezpieczeństwo (Komenda Miejska Policji we Wrocławiu), II część – 17.00 – 18.30 Temat: Student poszukuje pracy (POL)
  3. 3 listopada (czwartek) 16.00 -18.00. Temat: Legalizacja pobytu (POL)
  4. 4 listopada (piątek) 16.00 -18.00. Topic part 1: Legalization in Poland, part 2 topic: Work for a student (ENG)

Aby wziąć udział należy zarejestrować się na wydarzenie wypełniając formularz. Link TUTAJ

Wszystkie spotkania odbędą się w siedzibie CUKR (ul. Ruska 46a/201). Link na mapie Google

Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Fundacją Ukraina i dzięki merytorycznemu wsparciu Instytutu Praw Migrantów

Więcej informacji na Facebooku

Partnerzy: