Centrum Relacji Międzynarodowych

Erasmus+ studia

pl_v_dofinansowane_przez_ue_pos.png

Erasmus+ – program Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji, szkoleń, młodzieży i sportu – to kontynuacja europejskich programów edukacyjnych realizowanych od 1998 r.

Dzięki programowi studenci mają możliwość wyjazdów za granicę na część studiów i na praktyki. Nauczyciele akademiccy mogą prowadzić zajęcia dydaktyczne dla studentów w zagranicznych uczelniach. Pracownicy z różnych jednostek uczelni mogą korzystać z wyjazdów szkoleniowych. Ponadto studenci i pracownicy uczelni mają możliwość uczestniczyć w projektach międzynarodowych, w które zaangażowana jest ich jednostka.

W programie Erasmus+ Szkolnictwo wyższe realizowane są następujące kluczowe akcje:

  • Akcja 1: Mobilność edukacyjna
  • Akcja 2: Współpraca organizacji i instytucji
  • Działania centralne

Jeśli jesteś studentem naszej uczelni i chiałbyś/chciałabyś wyjechać na wymianę w ramach programu Erasmus+ poniżej znajdziesz krótkie podsumowanie założeń programu oraz instrukcję postępowania. 

Erasmus+ to program dzięki któremu możesz zrealizować część programu swoich studiów podczas wymiany zagranicznej na innym uniwersytecie.
Gdzie mogę wyjechać? Możesz wyjechać do państw członkowskich UE oraz państw trzecich stowarzyszonych z programem:

Belgia , Bułgaria, Czechy , Dania , Niemcy , Estonia , Irlandia , Grecja , Hiszpania , Francja , Chorwacja , Włochy , Cypr , Łotwa , Litwa , Luksemburg , Węgry , Malta , Niderlandy , Austria , Polska , Portugalia , Rumunia , Słowenia , Słowacja , Finlandia , Szwecja, Macedonia Północna, Serbia, Islandia, Liechtenstein, Norwegia, Turcja

Jeśli interesują cię inne kraje sprawdź program Student Exchange
Ile mogę przebywać na wymianie? Zazwyczaj długość okresu wymiany to 1-2 semetrów, dla studiów I i II stopnia.* 

*Długość okresu wymiany będzie zależna od twojej mobilności akademickiej (jest to wartość punktowa przyznawana dla każdego studenta przy rozpoczęciu studiów)
Ile to kosztuje?  Zaletą programu Erasmus+ jest możliwość otrzymania dofinansowania na czas pobytu za granicą. Kwota dofinansowania różni się w zależności od Państwa do którego planujesz się udać. 

Stawki na rok 2024 oscylują w zakresie: 600€-670€
Wymagania  Średnia ocen, znajomość języka na poziomie B 2.2
  1. Wejdź w zakładkę Umowy --> Erasmus+ --> Lista umów do pobrania 

  2. Pobierz arkusz Excel w którym znajdziesz listę wszystkich uczelni do których możesz wyjechać. Sprawdź czy uczelnia oferuje możliwość prowadzanie kursów dla twojej specjalności! 

  3. Po wybraniu uczelni, skontaktuj się z koordynatorem programu Erasmus+ na twoim wydziale. Lista koordynatorów znajduje się w zakładce:

    Studenci --> Koordynatorzy wydziałowi -- > [ wybierz swój wydział ] 

  4. Z koordynatorem uzgodnij warunki realizacji wymiany oraz dokumenty wymagane przez wydział.

  5. Po przygotowaniu sprawy na swoim wydziale lub po asygnacie koordynatora, przyjdź do  Działu Współpracy Miedzynarodowej w budynku L-3 do pokoju 1.20 (1-pietro po prawej stronie od schodów) w celu finalizacji sprawy.

Wydziały: W-1, W-2, W-3, W-4, W-5, W-6
Joanna Latuszek
tel: +48 71 320 25 43
pok. 1.20, bud. L-3
ul. Na Grobli 12, 50-421 Wrocław

Wydziały: W-7, W-8N, W-9, W-10, W-11, W-12N, W-13, W14
Klaudia Krzyszkowska
tel: +48 71 340 78 92
pok. 1.20, bud. L-3
ul. Na Grobli 12, 50-421 Wrocław

Politechnika Wrocławska © 2025