Bezpłatny kurs języka polskiego dla obywateli Ukrainy

Data: 19.05.2022 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Wystartowała rekrutacja na bezpłatny kurs języka polskiego na Politechnice Wrocławskiej dla studentów i doktorantów z Ukrainy. Zajęcia startują 6 czerwca, a zapisywać się można tylko do poniedziałku, 23 maja.

Kurs przeznaczony jest dla osób z Ukrainy, które:

-mają ukończone 18 lat,
-posiadają obywatelstwo ukraińskie (skan paszportu),
-posiadały status studenta na ukraińskiej uczelni (dokument poświadczający lub oświadczenie kandydata) w roku akademickim 2021-2022,
-przekroczyły granice Polski po 24.02.2022 (pieczątka w paszporcie) i aktualnie przebywają na terenie Polski.

Obejmuje on 120 godzin nauki (15 godzin tygodniowo) i potrwa do 29 lipca. Jego uczestnicy otrzymają stypendium w wysokości 1500 zł. Kurs organizujemy na Politechnice Wrocławskiej w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA) "Solidarni z Ukrainą".

Aby zakwalifikować się na kurs należy poprawnie wypełnić i wysłać swoje zgłoszenie oraz następnie przejść test poziomujący w naszym Studium Języków Obcych. Aby to zrobić należy kliknąć tutaj.

Niezbędne oświadczenie, które należy wgrać do wniosku zgłoszeniowego znajduje się tu.

Więcej informacji na temat osób uprawnionych do udziału w zajęciach w regulaminie programu.