W ramach Akcji Erasmus+ KA 131-HED Mobilność studentów i pracowników instytucji szkolnictwa wyższego wspierane przez fundusze polityki wewnętrznej możliwe są wyjazdy pracowników Politechniki Wrocławskiej do instytucji zlokalizowanych w państwach członkowskich UE, Islandii, Liechtensteinu, Norwegii, Turcji oraz Macedonii Północnej i Serbii.
WYJAZDY DYDAKTYCZNE NAUCZYCIELI AKADEMICKICH
Nauczyciele akademiccy mogą skorzystać z wyjazdów, których celem jest prowadzenie zajęć dydaktycznych dla studentów na uczelniach w innych krajach programu. Wykładowcy mogą wyjeżdżać tylko do zagranicznych szkół wyższych, z którymi Politechnika Wrocławska podpisała umowy międzyinstytucjonalne.
Nauczyciel akademicki ma obowiązek przygotować indywidualny program mobilności (Erasmus+ Mobility Agreement- Staff Mobility For Teaching) dotyczący nauczania za granicą, który musi zostać zatwierdzony przez uczelnię wysyłającą i goszczącą.
Zajęcia prowadzone przez nauczycieli akademickich muszą być zawsze integralną częścią aktualnego programu nauczania goszczącej uczelni.
WYJAZDY PRACOWNIKÓW UCZELNI W CELACH SZKOLENIOWYCH
Pracownicy Politechniki Wrocławskiej (zarówno nauczyciele akademiccy, jak i inni pracownicy) mogą wyjeżdżać do instytucji zagranicznych, np. przedsiębiorstw, organizacji, instytucji edukacyjnych, w tym uczelni, w celu doskonalenia umiejętności i kwalifikacji potrzebnych w pracy, wymiany doświadczeń, poszerzania wiedzy w danej dziedzinie (udział w szkoleniu, seminarium, warsztatach z elementami szkolenia, wizyta typu work shadowing itp.).
W przypadku tych wyjazdów nie jest wymagana umowa międzyinstytucjonalna.
Tak jak w przypadku wyjazdów dydaktycznych, niezbędne jest zatwierdzenie przed wyjazdem indywidualnego programu mobilności (Erasmus+ Mobility Agreement - Staff Mobility For Training) dotyczącego szkolenia za granicą.