Centrum Relacji Międzynarodowych

Cyfrowa transformacja

CYFROWA TRANSFORMACJA

Uczelnie, które biorą udział w programie Erasmus+ i organizują mobilność edukacyjną na podstawie Karty Erasmusa (ECHE), muszą dostosować się do wymiany dokumentacji związaną z mobilnością, głównie dotyczącą studentów. Ta wymiana dokumentów odbywa się poprzez narzędzia i platformy informatyczne należące do inicjatywy "Erasmus bez papieru" (EWP - Erasmus Without Paper).

To działanie jest częścią większej inicjatywy, która ma na celu wprowadzenie Europejskiej Legitymacji Studenckiej (European Student Card Initiative, ESCI) w uczelniach działających w ramach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego/Europejskiego Obszaru Edukacji. Inicjatywa ta umożliwi studentom łatwą i bezpieczną identyfikację oraz rejestrację elektroniczną w instytucjach szkolnictwa wyższego w Europie podczas studiowania za granicą, eliminując konieczność wypełniania procedur rejestracyjnych na miejscu i różnych formalności.

Dzięki Europejskiej Legitymacji Studenckiej Initiative, stworzony zostanie internetowy punkt kompleksowej obsługi za pomocą aplikacji mobilnej Erasmus+, umożliwiający studentom zarządzanie wszystkimi czynnościami administracyjnymi związanymi z okresem mobilności - przed, w trakcie i po pobycie. Taki system ułatwi studentom znalezienie potrzebnych informacji do udanej mobilności za granicą, zapewniając wysoką jakość doświadczenia mobilnościowego. Inicjatywa ta wspiera nie tylko mobilność wirtualną i kształcenie mieszane, ale również daje studentom większe możliwości wyboru programów.

Politechnika Wrocławska (PWr) systematycznie wprowadza kolejne elementy inicjatywy European Student Card Initiative. Są to:

Erasmus Without Paper (EWP)
EWP, czyli Erasmus Without Paper, to sieć, przez którą europejskie uczelnie wymieniają wszystkie ważne informacje dotyczące mobilności. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, warto zajrzeć na stronę: Erasmus Without Paper.

Platforma OLA – Online Learning Agreement
Każdy student, który wyjeżdża na studia do uczelni zagranicznej w ramach programu Erasmus+, musi przygotować dokument Online Learning Agreement (OLA). Można to zrobić za pomocą Platformy OLA
Na tej platformie studenci tworzą plan swoich studiów, wybierając przedmioty, i podpisują umowę online, co ułatwia cały proces związany z mobilnością edukacyjną.

European Student Card
European Student Card to inicjatywa mająca na celu ułatwienie studentom realizacji mobilności w ramach programów europejskich. Dodatkowe informacje na ten temat znajdują się tutaj: European Student Card simplifies EU students' mobility.

Erasmus App
Erasmus App to aplikacja, która umożliwia każdemu studentowi zarządzanie swoją mobilnością w ramach programu Erasmus+.
Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, warto odwiedzić stronę: Erasmus App.
Dzięki tej aplikacji studenci mogą śledzić postępy w realizacji swojego planu studiów, zarządzać dokumentacją oraz uzyskiwać informacje związane z mobilnością.

Politechnika Wrocławska © 2024