BIP na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki

Data: 05.09.2022 Kategoria: Studenci

Na Politechnice Wrocławskiej rozpoczyna się właśnie pierwszy BIP (Blended Intensive Programme) pt. „Nowoczesne zagadnienia i metody w badaniach biomedycznych”. 24 studentów z trzech uczelni: Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie, Uniwersytetu w Aveiro i Politechniki Wrocławskiej będzie się uczyć i zdobywać praktyczne umiejętności na Wydziale Podstawowych Problemów Techniki pod okiem wykładowców nie tylko z PWr, ale też z Portugalii, Słowacji i Wielkiej Brytanii (Oxford University). Program odbędzie się od 4 do 10 września.

Blended Intensive Programme (BIP) są to krótkie intensywne programy polegające na połączeniu mobilności fizycznej i wirtualnej ułatwiające pracę zespołową i wymianę doświadczeń na podstawie e-learning opartego na współpracy.

W czasie programu grupy studentów/doktorantów/lub pracowników mogą podejmować krótkotrwałą mobilność fizyczną za granicą połączoną z obowiązkowym komponentem wirtualnym.

Komponent wirtualny musi zapewniać osobom uczącym się przestrzeń do wspólnej i jednoczesnej pracy online nad konkretnymi zadaniami, które stanowią część mieszanego programu intensywnego i przyczyniają się do osiągnięcia ogólnych efektów uczenia się.