Zapraszamy pracowników Politechniki Wrocławskiej odpowiedzialnych za promocję jednostek lub projektów do udziału w kolejnych warsztatach online poświęconych mediom społecznościowym, tym razem w temacie budowania marki na Instagramie wraz z warsztatami foto-wideo.
Celem warsztatów będzie zdobycie praktycznych umiejętności wykorzystywania Instagrama oraz fotografii i wideo mobilnego jako nowoczesnych narzędzi komunikacji z odbiorcami.
Zajęcia będą prowadzone w różnych terminach dla dwóch grup uczestników:
- Grupa 1: piątek 25 marca 2022 8.30 -15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 marca godz. 13.00.
- Grupa 2: środa 6 kwietnia 2022 8.30 – 15.00. Zgłoszenia przyjmujemy do 30 marca.
Liczba miejsc jest ograniczona.
warunki uczestnictwa są dostępne w aktualnościach na stronie www.dwm.pwr.edu.pl.
Wypełnione i podpisane dokumenty zgłoszeniowe należy przesłać pocztą lub złożyć osobiści w Dziale Współpracy Międzynarodowej bud. L 3 ul. Na Grobli 12, pok. 1.18, a także wysłać elektronicznie na adres marzena.kurdys@pwr.edu.pl.
W razie pytań, prosimy o kontakt: tel. 71 320 4884, marzena.kurdys@pwr.edu.pl.
Warsztaty będą realizowane w ramach projektu pt. "Międzynarodowe Centrum Politechniki Wrocławskiej - Uczelnia otwarta na nowe Kultury". Projekt finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach Programu Welcome to Poland (2020).
Dokumenty zgłoszeniowe:
- Formularz zgłoszeniowy
- Deklaracja uczestnika projektu
- Dodatkowa zgoda na przetwarzanie danych osobowych
Przed złożeniem dokumentów prosimy zapoznać się z warunkami uczestnictwa
Program warsztatów:
Przygotowanie do warsztatu:
wykonanie dwóch zdjęć przedmiotu. Przedmiot wybrany do zdjęcia powinien być niewielki, przedmiot użyty na zdjęciu należy zabrać ze sobą na warsztaty, byłoby świetnie, gdyby przedmiot udało się wprawić w ruch. Przykładowe przedmioty: butelka z wodą, filiżanka z kawą lub sok i szklanka.
Wstęp do szkolenia:
Prezentacja - Podział i dopasowanie treści na Instagramie w zależności od miejsca publikacji.
Warsztat część pierwsza: Fotografia na Instagramie
Na podstawie wykonanego zdjęcia wykonamy jego edycję, korzystając z narzędzi udostępnionych w aplikacji Instagram.
- Poznamy filtry. Dobierzemy odpowiednią wielkość zdjęcia, dostosujemy ujęcie, przejdziemy przez poprawienie parametrów zdjęcia m.in. jak jasność, kontrast, cienie, winieta, rozmycie i wyostrzenie. Zdjęcia po edycji dodamy na tablicę Instagrama.
- Na bazie poznanych efektów dodamy kilka zdjęć tworząc Instakaruzelę.
- Wykorzystanie wykonanego zdjęcia do stworzenia atrakcyjnego Instagram Stories. Edycja zdjęcia w panelu Instagram Stories m.in. edycja i dodanie treści, wykorzystanie elementów interaktywnych jak muzyka, naklejki, linki, quizy, pytania, gify, czasomierze, lokalizacja, wzmianka. Dodanie interaktywnych filtrów i rysunków.
Warsztat część druga: Video na Instagramie
Na podstawie krótkiego kilkusekundowego filmu wykonamy edycję filmu, a następnie stworzymy kolaż z podkładem muzycznym foto-video. Cała część szkoleniowa jest oparta o aplikację Instagram.
- Sprzęt i akcesoria do stworzenia domowego studia nagrań.
- Nagranie krótkiego materiału z przedmiotem warsztatowym w ruchu. Wykorzystanie różnych możliwości nagrania materiału: bez użycia rąk, boomerang, wiele ujęć.
- Edycja długości filmu, dodanie filtrów, interaktywnych naklejek, zaawansowane umieszczania napisów, pytań, ankiet i muzyki.
- Umieszczenie stworzonego filmu w Relacjach (Stories) na Instagramie oraz w materiałach wyróżnionych.
- Na podstawie stworzonych materiałów foto i video przygotowanie Rolki. Połączenie materiałów w rytm muzyki. Zapoznanie z funkcjami video Rolek: filtry, audio, czasomierz, wyrównanie.
- Edycja rolek, dodanie zaawansowanych interaktywnych napisów. Opublikowanie Rolki w aplikacji.
- Podzielenie się rezultatami kreatywnego działania z innymi użytkownikami.
Podsumowanie: Aplikacje, które rozwiną Twoje treści.