Międzynarodowe Szkoły Letnie na PWr - lipiec-sierpień 2022

Data: 25.08.2022 Kategoria: Studenci

W ramach szkół letnich organizownych przez Dział Współpracy Międzynarodowej odwiedziło nas prawie70 studentów z różnych krajów.

W programie „SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia” Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej* wzięło udział niemal 50 osób. Projekt ten koordynował Dział Współpracy Międzynarodowej, a zaangażowanych było 6 wydziałów: Architektury, Chemiczny, Elektryczny, Inżynierii środowiska, Zarządzania oraz Elektroniki, Fotoniki i Mikrosystemów.

Pierwsza część szkoły letniej została przeprowadzona zdalnie, ale na jej koniec, od 25 - 29.07 uczestnicy z: Turcji, Brazylii, Iraku, Niemiec, Ukrainy, Indii, Kamerunu, Pakistanu, Liberii i Gruzji przyjechali na PWr, aby zdobywać wiedzę praktyczną oraz integrować się ze studentami PWr.

Podczas pobytu studenci mieli także okazję zwiedzić Wrocław i jego okolice, biorąc udział w wycieczkach do Srebrnej Góry, Zamku Książ oraz uczestnicząc w spływie pontonowym na Nysie Kłodzkiej.

W ramach szkoły letniej 3E+ przyjechały na PWr dwie grupy studentów. Uczestnicy z Czech, Hiszpanii, Francji oraz Indii odbywali zajęcia na Wydziale Matematyki. Druga grupa z Indii (Parul University) będzie uczestniczyć w zajęciach na Wydziale Zarządzania. Podczas 3E+ studenci również wzięli udział w licznych wycieczkach po Dolnym Śląsku.

*Program jest finansowany z projektu pozakonkursowego nr POWR.03.03.00-00-PN16/18 pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój).