Politechnika Wrocławska rozpoczyna współpracę z ukraińską Politechniką w Zaporożu

Data: 20.03.2023 Kategoria: Studenci

W dniu 15.03.2023 w trakcie spotkania online reprezentacji Politechniki Wrocławskiej oraz ukraińskiej Politechniki w Zaporożu podpisano umowę o współpracy oraz rozmawiano na temat jej poszerzenia. W spotkaniu wzięli udział:

• PWr - Rektor, Prof. Arkadiusz Wójs, Prorektor ds. Współpracy, Prof. Dariusz Łydżba oraz Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej Anna Maria Jarosławska;
  • PZ - Rektor, prof. Wiktor Greszta, Prorektor ds. pracy naukowej i pedagogicznej oraz działalności międzynarodowej, Prof. Naumyk Walerij, Kierownik centrum internacjonalizacji i współpracy międzynarodowej, Alina Kazurova, Poseł Rady Najwyższej Ukrainy, inicjator tworzenia przyjaznych i profesjonalnych stosunków uniwersytetów Zaporoża, Artem Kunaev i asystentka Posła, założycielki BF „Wiara w Ukrainie”, Oksana Yarkina.

Uczelnie postanowiły rozwijać współpracę w dziedzinie oświaty i nauki, wymiany kadry dydaktycznej, pracowników naukowych i studentów obu uczelni. Głównym celem tej współpracy jest podejmowanie wspólnej pracy naukowej, badawczej, publikacji, współdziałania we wspólnych projektach naukowych i wdrażanie ich wyników w pracy naukowej.