SPINAKER Summer School 2023

Data: 30.06.2023 Kategoria: Pracownicy, Studenci

power_logotypy_efs-rp-nawa-ue_pl.png

Projekt jest realizowany w ramach programu Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - SPINAKER – Intensywne Międzynarodowe Programy Kształcenia. Program jest finansowany z projektu pozakonkursowego nr POWR.03.03.00-00-PN16/18 pt. „Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów” w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

b

W maju zorganizowaliśmy kolejną edycję SPINAKER Summer School 2023. Studenci z wielu krajów mieli okazję przeżyć wiele atrakcji, takich jak zwiedzanie kampusu i Wrocławia, całodniowa wycieczka do Zamku Książ i oczywiście poznali swoich profesorów na wydziałach.
Studenci uczestniczyli w czterech różnych kursach. Pierwsza część kursu była online, a podczas części stacjonarnej studenci mogli spotkać się ze swoimi profesorami.

Celem programu SPINAKER jest umiędzynarodowienie polskich uczelni i nauki poprzez finansowanie projektów, których celem jest:
1. Wzrost zainteresowania ofertą edukacyjną polskiej nauki i szkół wyższych wśród zagranicznych studentów i doktorantów,
2. Zwiększenie udziału zagranicznych studentów i doktorantów w polskich programach edukacyjnych,
3. rozszerzenie oferty intensywnych międzynarodowych programów edukacyjnych, realizowanych również zdalnie.