Spotkanie z przedstawicielami uczelni z Bawarii

Data: 30.06.2023 Kategoria: Pracownicy, Studenci

W tym tygodniu odbyło się spotkanie z przedstawicielami uczelni z Bawarii, w którym uczestniczył Rektor, Prof. Arkadiusz Wójs, Prorektor ds. Współpracy, Prof. Dariusz Łydżba oraz Kierownik Działu Współpracy Międzynarodowej pani Anna Maria Jarosławska, która również była prowadzącą wydarzenie. Z ramienia PWr organizatorem spotkania było Centrum Innowacji i Biznesu.

Odwiedzili nas naukowcy z Uniwersytetu Amberg-Weiden, Aschaffenburg, Szpitala Uniwersyteckiego Erlangen, Uniwersytetu Technicznego oraz Muzyki i Sztuk Scenicznych w Monachium, Luterańskiego Uniwersytetu w Norymberdze, Uniwersytetu w Regensburg, Uniwersytetu w Würzburg oraz przedstawiciel BAYHOST - Bawarskiego Centrum Szkół Wyższych ds. Współpracy z Europą środkową, Wschodnią i Południowo-Wschodnią.

Podczas spotkania naukowcy z Politechniki Wrocławskiej mieli możliwość wymiany informacji z przedstawicielami uczelni z Bawarii na temat swojej działalności naukowej. Tematem przewodnim spotkania była sztuczna inteligencja i wykorzystanie jej, między innymi, w naukach medycznych.

Mamy nadzieję, że spotkanie to zaowocuje wspólnymi projektami w przyszłości.