Studiuj za granicą z domu dzięki programowi wirtualnej wymiany Unite (VECP)

Data: 21.06.2024 Kategoria: Studenci

Studia za granicą bez wychodzenia z domu mogą wydawać się paradoksalne, ale dzięki programowi Virtual Exchange Credit Program (VECP) jest to możliwe.

Inicjatywa VECP została uruchomiona w lipcu 2020 r. w odpowiedzi na światową pandemię. Celem było stworzenie studentom nowych możliwości kontynuowania podróży akademickiej pomimo wyzwań związanych z mobilnością, jakie stwarzała pandemia Covid-19. Jest to jeden z najdłużej działających projektów współpracy w ramach sojuszu Unite!.

Program umożliwia studentom wybór kursów online oferowanych przez uniwersytety partnerskie, zdobywania punktów kredytowych* i wzbogacania programów studiów, czyniąc szkolnictwo wyższe bardziej elastycznym i dostępnym. Uznanie kursu i przypisanych punktów kredytowych jest zależne od decyzji dziekana. Studenci powinni upewnić się, przed przystąpieniem do kursu, czy zostanie on dodany do suplementu.

Obecnie konsorcjum Unite! oferuje kursy VECP z zakresu energetyki oraz kursy wielokulturowe i wielojęzyczne.

Cele programu:

● zwiększenie liczby wirtualnych mobilności,
● zapewnienie szerokiej integracji studentów niezależnie od ich sytuacji materialnej i społecznej,
● wspieranie studentów w uzyskaniu międzynarodowej ścieżki studiów,
● poszerzenie dostęp do specjalistycznej wiedzy uczelni partnerskich poprzez kursy online.

Skorzystaj z kursów VECP i poszerz swoje doświadczenie akademickie i międzynarodowe w zaciszu wysłanego domu. Aktualnie dostępne kursy w ramach programu znajdziesz w Katalogu Studenckim Unite! (https://www.unite-university.eu/students/unitestudentcatalogue) lub na stronie: https://joint-edu-offerings.unite-university.eu/vecp-energy-course-offering

Jeżeli znasz kurs, który warto dodać do oferty kursów Unite! VECP, możesz go zgłosić. W tym celu skontaktuj się z Vilmą Jokinen (vilma.1.jokinen@aalto.fi) lub Marisą Könitz (unite-vecp@zv.tu-darmstadt.de).

* Uznawalność punktów kredytowych jest warunkowana decyzją dziekana danego wydziału.

study_abroad_unite_vecp.jpg