Świąteczny gość z PWr - zostań gościem lub gospodarzem!

Data: 06.12.2022 Kategoria: Pracownicy, Studenci

Zgodnie ze starym polskim zwyczajem na wigilijnej kolacji zwykle zostawiamy dodatkowe miejsce dla nieoczekiwanego wędrowca. Zainspirowane tą tradycją Dział Współpracy Międzynarodowej zorganizował akcję ,,Świąteczny Gość’’. Celem projektu jest udostępnienie tego dodatkowego miejsca w okresie Świąt Bożego Narodzenia zagranicznemu gościowi. Wszyscy już wiemy, jak Polacy przygotowują się do Świąt: ubieranie choinki z rodziną, grzane wino i kiełbaski na jarmarkach bożonarodzeniowych, szukanie najlepszego prezentu świątecznego, zabawa z przyjaciółmi… Ale jak właściwie rodziny świętują Wigilię?

We współpracy z pracownikami Uczelni oferujemy możliwość dołączenia do polskiej rodziny w jeden dzień Świąt! Poznaj bliżej polskie zwyczaje i tradycje podczas wigilijnej kolacji, znajdź nowych przyjaciół i po prostu dołącz do wakacji w gronie miłych ludzi.

Akcja Gość Świąteczny skierowana jest do pracowników i studentów PWr, którzy chcą lepiej poznać inne kraje i ich tradycje, znaleźć nowych przyjaciół i miło spędzić czas w okresie Świąt Bożego Narodzenia od 24 do 26 grudnia 2022 r. Nawet jeden dzień spędzony w nowe środowisko może stać się niesamowitym przeżyciem.

Nawet jeśli mówisz tylko po polsku, nadal możesz wziąć udział w akcji.

Jeśli chcesz wziąć udział jako gość w wydarzeniu ,,Świąteczny Gość'' - wypełnij formularz do 14 grudnia 2022 r.
Jeśli chcesz wziąć udział jako gospodarz w wydarzeniu ,,Świąteczny Gość'' - wypełnij formularz do 10 grudnia 2022r.

W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem events@pwr.edu.pl, tel. +48 71 320 7952.