Szkoła Badawcza Unite! wystartowała z zapisami na pierwszy Unite! Research Week!

Data: 12.07.2024 Kategoria: Studenci

W dniach 14–18 października 2024 r. studenci studiów magisterskich i doktoranckich, a także badacze z całej Europy, spotkają się w ramach Unite! Research School, aby wspólnie rozwijać wiedzę w takich tematach jak: sztuczna inteligencja, elektrochemiczna konwersja i magazynowanie energii oraz Przemysł 4.0, inżynieria jądrowa i zrównoważona elektronika.

Wydarzenie odbędzie się w Autrans, w górach niedaleko Grenoble we Francji. Unite! Research Week (URW) jest kierowane głównie do doktorantów i studentów.

Tematyka obejmuje następujące obszary:
● Nuclear Engineering
● Electrochemical Energy Conversion and Storage
● Artificial Intelligence
● Industry 4.0
● Sustainable Electronics

W ramach URW będzie realizowany Blended Intensive Programme (BIP), dzięki któremu studenci będą mogli się ubiegać o dofinansowanie kosztów. Program intensywnych kursów obejmuje:
● wykłady i sesje plenarne,
● kursy umiejętności krzyżowych,
● spotkania z innymi studentami studiów magisterskich i doktoranckich, badaczami i przedstawicielami przemysłu,
● wyzwanie badawcze w międzynarodowych zespołach,
● wizytę w laboratoriach i jednostkach badawczych w obszarze Grenoble.

W programie jest też uwzględniony dzień poświęcony Forum Branżowemu, podczas którego zostaną zaproponowane oferty doktoranckie i staże. Szkoła Badawcza Unite! jest zatem niepowtarzalną okazją do poznania światowych trendów w badaniach w inżynierii i spotkania z przedstawicielami branży. Z ramienia Politechniki Wrocławskiej udział w tym kursie może wziąć 5 osób ze Szkoły Doktorskiej oraz 10 osób studiów magisterskich.

Praktyczne informacje

• Termin: 14-18 października 2024r.
  • Rejestracja poprzez Metacampus
  • Termin zgłaszania udziału: do 31 lipca 2024r.
  • Udział w kursie jest bezpłatny i obejmuje zakwaterowanie oraz wyżywienie od poniedziałku 14 października do piątku 18 października 2024 r. Dodatkowe wsparcie finansowe na koszty, np. transportu, można otrzymać w ramach grantu Erasmus+ lub w przypadku wyjazdu doktorantów, w ramach grantu Unite! Seed Fund.
  • Więcej informacji można otrzymać, wysyłając zapytanie na adres: URW@univ-grenoble-alpes.fr lub na stronie internetowej.