Unite! Summer School - zdobądź unikalną wiedzę na temat bezpieczeństwa infrastruktury transportu podziemnego

Data: 12.07.2024 Kategoria: Studenci

Ten projekt, realizowany ze środków Unite! Seed Fund, ma na celu wypełnienie luki w inicjatywach edukacyjnych na temat transportu podziemnego w europejskiej edukacji akademickiej i zaoferowanie dedykowanej szkoły letniej skupiającej się na bezpieczeństwie infrastruktury transportu podziemnego.

Infrastruktura transportowa jest podstawą europejskiej gospodarki. Aby osiągnąć wysoką dostępność, należy zatem zadbać o bezpieczeństwo infrastruktury. Infrastruktura transportu podziemnego stanowi w tym kontekście przypadek szczególny, ale jednocześnie jest niedostatecznie reprezentowana w europejskim szkolnictwie akademickim.

Projekt Funduszu Zalążkowego ma na celu wypełnienie tej luki i zaoferowanie dedykowanej szkoły letniej skupiającej się na bezpieczeństwie infrastruktury transportu podziemnego. Zespół projektowy TU Darmstadt, TU Graz, Politecnico di Torino i Politechniki Wrocławskiej łączy doświadczenie w motoryzacji, energetyce i inżynierii lądowej, a także w bezpieczeństwie transportu, tworząc tym samym wyjątkową jedność, która umożliwia całościowe spojrzenie na temat.

Infrastruktura transportu podziemnego, ze względu na ograniczoną przestrzeń zawsze stwarza szczególne wyzwania. Z tego powodu włożono ogromny wysiłek w zapewnienie bezpiecznych tuneli, parkingów itp. Również sektor transportu przechodzi poważne zmiany w zakresie źródeł energii. W szczególności dzisiejszy transport drogowy w dalszym ciągu opiera się na paliwach kopalnych, ale na rynek wchodzą technologie alternatywne, takie jak pojazdy elektryczne zasilane akumulatorami (BEV) i pojazdy napędzane wodorem. Stawia to nowe wyzwania w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Tematyka bezpieczeństwa drogowego i bezpieczeństwa w tunelach jest jednak niedostatecznie reprezentowana w europejskiej edukacji akademickiej. Z tego powodu zespół projektowy zdecydował się zainicjować wspólną inicjatywę dotyczącą nauczania i uczenia się w ramach Unite! – szkołę letnią o tematyce „Bezpieczeństwo infrastruktury transportu podziemnego”.

Kurs odbędzie się stacjonarnie na uczelniach w Darmstadt i we Wrocławiu, gdzie planowana jest wizyta w budowanym tunelu. Pierwsze dni szkoły letniej odbędą się wirtualnie, podczas których odbędą się wykłady i zostaną udostępnione wstępne informacje na temat prac projektowych. Więcej informacji na stronie.

Ważne informacje o szkole letniej:
● Uczelnia przyjmująca: TU Darmstadt
● Otwarte dla studentów studiów licencjackich
● Czas trwania kursu: od 12 do 27 września 2024 r.
● Termin składania wniosków: 31 sierpnia 2024 r.
● Język wykładowy: angielski
● 3 punkty ECTS (możliwość przyznania punktów wymaga indywidualnego potwierdzenia ich liczby w macierzystej uczelni)
● Link do zgłoszenia: https://metacampus.unite-university.eu/course/info.php?id=99
● Poza wypełnieniem formularza, prosimy o przesłanie wiadomości e-mail do dr inż. Macieja Sobótki (maciej.sobotka@pwr.edu.pl). Wiadomość powinna zawierać krótki list motywacyjny i CV.
● W razie dodatkowych pytań dotyczących procesu rejestracji, prosimy o kontakt pod podanym adres e-mail.