Wizyta z ENPC ParisTech

Data: 05.04.2022 Kategoria: Pracownicy, Studenci

W ostatnim czasie na Politechnice Wrocławskiej gościł dr Thibaut Skrzypek - przedstawiciel Ecole Nationale des Ponts PARIS TECH (ENPC ParisTech), który spotkał się z przedstawicielami Wydziału Inżynierii Środowiska, Matematyki oraz Budownictwa Lądowego i Wodnego. Uczestnicy spotkania krótko zaprezentowali anglojęzyczną ofertę edukacyjną Wydziałów i możliwości związane z krótkoterminową wymianą studentów. Następnie rozmawiano na temat współpracy w ramach rozszerzonej o kolejne wydziały umowy podwójnego dyplomowania i realizacji wspólnych projektów naukowych.
Studenci Wydziału Matematyki PWr będą mogli skorzystać z webinarów oferowanych przez ENPC n/a temat Sustainable and Green Finance Program.

ENPC to jedna z wiodących francuskich uczelni technicznych, tzw. „Grande Ecole”. Uczelnia oferuje kształcenie na 4 wydziałach: Mathematics and Computer Science, Mechanics and Physics of Materials and Structures, Economics and Social Sciences.
Aktualnie ENPC angażuje się w działalność badawczą związaną z wyzwaniami społeczno-gospodarczymi w dziedzinie przemian środowiska: (City and mobility systems, Management of Environmental risks, Industry of the future, Economics and Society).